Doğrudan Rezervasyon yapmanın avantajlarını biliyor musunuz?
Doğrudan Rezervasyon yapmanın avantajlarını biliyor musunuz?

Doğrudan Rezervasyon yapmanın avantajlarını biliyor musunuz?


Gelişen teknoloji ile birlikte Konaklama rezervasyonunuzu yapmanız ve tatilinizi organize etmeniz için pek çok yol bulunmakta. Farklı rezervasyon kanalları gerek işletmeler, gerekse misafirler açısından farklı fayda ve avantajlar sunmakta. Bu kanallar çeşitlendikçe, tüketicilerin seçimleri ve fırsatlar da giderek zenginleşmekte.

Bununla beraber, unutmamak gerekir ki bir otele DOĞRUDAN REZERVASYON yapmanın da kesinlikle kendine özgü yararları var.

Eğer, konaklayacağınız otele DOĞRUDAN REZERVASYON yaparsanız, o otel ile her zaman hızlı ve direktkontağınız olacaktır. Bu direkt iletişim imkanı sayesinde, konaklamanıza özgü tüm özel ve kişisel isteklerinizibirebir görüşülebileceksiniz ve talepleriniz öncelikli olarak en verimli şekilde karşılanmaya çalışılacaktır. Direkt iletişim kurabilmek, hayatın her alanında olduğu gibi, otel-misaifir bağının daha yakın ve samimi olmasını mümkün kılar.

Otelinize, DOĞRUDAN REZERVASYON yapabilmek için farklı yollar mevcut. Otelin teknolojik altyapısına göre web sayfasından direk ve hızlı bir şekilde rezervasyonunuzu gerçekleştirebileceğiniz gibi, email ve telefon yoluyla ya da bizzat görüşerek taleplerinizi iletebilir, size özel imkanlardan haberdar olabilir ve ayrıcalıklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Doğrudan Rezervasyon / Book Direct girişimi ile web sayfamızda üyelerimize ne sunuyoruz ve ne hedefliyoruz?

-Bu girişim, üye işletmelerimizin satış kanalları arasında bulunan kendi sistemlerine (otel web sayfasında yer alan rezervasyon sistemi, email, telefon vb.) ait payı (direkt rezervasyon payı) daha verimli kullanmalarını ve arttırabilmelerini hedeflemektedir.

-Doğrudan Rezervasyon imkanı ile otelciler daha adil, efektif ve manevra kabiliyeti olan bir alan yakalayabilmektedir.

-Doğrudan Rezervasyon, hem işletme hem de misafirin çıkarlarını korumaktadır.

-Doğrudan Rezervasyon paylarını arttırmak isteyen işletmeler, teknolojik olarak gerekli alt yapıyı sağlamalıdır. Oteller, web sayfalarına yapacakları ortalama bir yatırım ile kendi rezervasyon sistemlerini kurarak, kendi kontrollerinde önemli bir pazarlama aracı sağlayacaklardır.

-Misafirler rezervasyon yapacakları otel ile direkt iletişim kurarak, pek çok konuda daha sağlıklı, gerçek ve güvenilir bilgiye ulaşabilecektir.

-Misafirler rezervasyon yapacakları otel ile direkt iletişim kurarak, otelin misafire özel sunacağı promosyonlardan ve avantajlardan faydalanabilecektir.

Üyesi olduğumuz, Avrupa Otelciler Birliği-HOTREC koordinasyonunda başlatılan "Doğrudan Rezervasyon"projesini Türkiye Otelciler Birliği - TÜROB olarak desteklediğimizi bildiririz. Projeyi destekleyen otellerin iletişim kanallarında proje logosunu görebilirsiniz...

Otellerimizde Doğrudan Rezervasyonu Nasıl Artırabiliriz?

Kontrol listesi için tıklayınız...


Proje dökümanları: https://www.book-direct-shop.eu/