HABERLER

TÜROB Acil Durum Farkındalık Eğitimlerine yeniden başlıyor….

TÜROB Acil Durum Farkındalık Eğitimlerine yeniden başlıyor….

T.C. İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Birliğimiz işbirliği 2013-2015 yılları arasında TÜROB üyesi otel çalışanları için Acil Durum Farkındalık Eğitimleri gerçekleştirilmişti.

Söz konusu eğitimlerin sektörümüzde farkındalık ve risk bilinci oluşturmasına katkı sağladığı değerlendirilmiştir. Bu sebeple, Eğitimlerin yeniden hayata geçirilmesi konusunda TÜROB Başkanı Timur Bayındır, İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı’yı ziyaret ederek yeni dönem işbirliği kapsamını görüşmüştür.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), afet ve acil durumlara ilişkin tek yetkili kurum olup, bir şemsiye kurum anlayışıyla afet ve acil durumun niteliği ve büyüklüğüne göre gerek Genelkurmay Başkanlığı, Dışişleri, Sağlık, Orman ve Su İşleri ve ilgili diğer bakanlıklar ile gerekse sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Böylelikle, otellerde gerek misafirler gerekse çalışanların can güvenliği açısından, özellikle deprem konusunda gerekli bilincin oluşturulması amacıyla tek yetkili kurum olan AFAD ile ortak çalışmalar yürütülecek, üyelerimize güncel ajandaya ilişkin duyurular yapılacaktır.