HABERLER

Başkan Bayındır Marmara Üniversitesi'nde panele katıldı.

 TUROB Başkanı Timur Bayındır, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm Bölümü organizasyonu ile düzenlenen “Turizm Sektörünün Yeni Mezunlara Bakışı” konulu panele katılarak bir konuşma yaptı.

 

Panelde, sektördeki deneyimlerini ve sektörün öğrencilerden beklentilerini değerlendiren Başkan Bayındır “ Sektörümüz her geçen gün büyüyor. Bu büyümeyi sürdürülebilir kılmanın en önemli yolu eğitimli ve donanımlı çalışanlardan geçiyor. Okulda aldığınız  teorik eğitimi işletmelerimizde pratiğe dönüştürerek gerek ülkemize gerekse kendinize büyük katkı yapacaksınız. Aranızda mezun olan birçok arkadaşlarımızın işletmelerde hemen müdür pozisyonu istediğini sıklıkla görüyoruz. Unutulmamalıdır ki işletmelerdeki görevlerde liyakat esas olup müdür/yönetici olmak için eğitimin yanında önemli derecede mesleki deneyim de gerekir. İşletmelerimizde mesleki deneyimlerinizi ve kişisel gelişimizi artırdıktan sonra yönetim kademesinde alacağınız görevler  şüphesiz ki kendi iş yaşamınıza, sektörümüzün sürdürülebilirliğine  ve gelişimine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

 

Panel sonrasında, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm Bölümü Öğretim Görevlisi Cüneyt Sadıç tarafından günün anısına Başkan Bayındır’a bir plaket verilmiştir.